❤️❤️ Homemade Lavender Bar Soap!!❤️❤️. #Tipit

posted in Other on Nov 17, 2014
The price to make 12 bars is about $30. That's $2.40 per bar. Keep in mind the only thing you'd have to repurchase would be the soap base. The oils and coloring and molds will last you a very long time as you only need a few drops of the liquids.
The price to make 12 bars is about $30. That's $2.40 per bar. Keep in mind the only thing you'd have to repurchase would be the soap base. The oils and coloring and molds will last you a very long time as you only need a few drops of the liquids.
Hope this made you smile!
Hope this made you smile!